OŠ Marije Vere

Na naši šoli že vrsto let delujejo Tačke pomagačke – projekt, kjer terapevtski pes pomaga učencem na različnih področjih. Vsako leto tudi mi pripravimo akcijo, kjer se psičkom in drugim živalim zahvalimo v obliki zbiralne akcije.V okviru Kraljestva živali smo namenili skrb našim štirinožnim prijateljem – kužkom in mucam. Zbirali smo prostovoljne darove za  Društvo za zaščito živali Kranj, ki nam je v zahvalo tudi predstavila delovanje njihovega društva. Zbiralna akcija je potekala v mesecu marcu. Zbirali smo suho in mokro hrano za mačke, stare brisače, rjuhe, odeje brez polnila, mačje praskalnike, ležišča, košare in posodice. V mesecu decembru smo skrb posvetili promociji mirnih praznikov – brez uporabe pirotehničnih sredstev. Učenci so osveščali sošolce, družinske člane in druge člane krajevne skupnosti.

Mnenja, ugotovitve, spoznanja učencev/dijakov in mentorjev ki so sodelovali:

Učenci so se z veseljem udeležili zbiralne akcije. Donirali so različne izdelke in hrano. Opažamo, da je čedalje več otrok in družin, ki se ob praznikih odpove pirotehniki.

oš marije vere
boga moja ušesa