OSNOVNA ŠOLA ŠALOVCI

Zgrablenci na kvadrat je skupina pevcev in godcev ljudskih pesmi, ki deluje od maja 2011 v okviru KUD-a Budinci. Pojejo in igrajo goričke in prekmurske ljudske pesmi, da mladi na njih ne bi pozabili. Posebej ponosni so na dejstvo, da imajo v svojih vrstah mlade. Med njimi je tudi osnovnošolka.
V tem kratkem času so opravili kar nekaj nastopov v domači občini, po Goričkem in Prekmurju, v Porabju, na sejmu Agra v Gornji Radgoni, Budimpešti na Madžarskem ter Rankweilu v Avstriji.

OD VRAGA SNEJA (video): Pesem so prepevali v Čepincih, kjer je jo je tudi Marija Rituper zapisala leta 1976. Zabeležena je v pesmarici Či bi ges bijla fčelica.

MOREN ITI ZA KATONA (video): Pesem me je pred dvema desetletjema naučila Margita Balek iz Šalovec, ki jo je vedno rada zapela. Zapisala jo je leta 1976 tudi Marija Rituper in jo vključila v pesmarico Či bi ges bijla fčelica.

Pesmi z notami