V šolskem letu 2019/20 smo se odločili, da bomo posebno pozornost namenili NAREČJEM.

Po tematikah, vezanih na glasbo, stročnice, arhitekturo, domače obrti in kulinarično dediščino, se bomo v šol. l. 2019/20 dotaknili NAREČIJ. Ker smo skupaj z OŠ Muta organizatorji natečaja Vsaka vas ima svoj glas in ker se bo zaključna prireditev natečaja odvijala ravno na OŠ Fokovci, smo letošnje aktivnosti vezali na narečno ustvarjanje. Vabimo vas, da oblikujete različne prispevke v vašem narečju (intervjuji s starimi mojstri, dramsko ustvarjanje v narečju, slovarčki narečnih besed, ki jim poleg knjižne ustreznice lahko dodate sleng, narečne zgodbe in pesmi, zanimive grafike/grafiti narečnih besed…). Skratka bodite ustvarjalni pri pripravi vaših prispevkov (avdio, video, PPT…), edino ne pozabite pri tem uporabiti sodobno IKT. Poslano gradivo bomo objavili na pripravljeni platformi, kjer si boste lahko ogledali tudi gradiva ostalih šol.

Šole UNESCO ASP mreže: