OŠ ODRANCI

Božični čas je eden izmed najlepših časov v letu.Kako pa je bilo nekoč? Ali so imeli novoletno jelko? Kakšna pa so bila darila?… Takšna in še drugačna vprašanja so postavljali šestošolci OŠ Odranci.Na obisk so povabili gospoda, ki je v družabnem življenju Odranec kar precej vpet in je vedel o tem povedati zelo veliko. G. Martin se je na obisk zelo dobro pripravil. Učenci so med drugim izvedeli, da so bile zime v njegovem otroštvu zelo mrzle in dolge. Novoletne jelke sprva niso imeli, ko pa so jo posekali v bližnjem gozdu, so jo okrasili z okraski, ki so jih samostojno izdelali. Takšne okraske je g. prinesel s seboj in v našem razredu je padla velika odločitev: naslednje leto bo naš razred krasila jelka iz bližnjega gozda, okrašenega z izdelki, kot nam jih je pokazal g. in si jih bomo izdelali sami.
Kaj več smo izvedeli, pa si oglejte v priloženem videu. Pa uživajte!