OSNOVNA ŠOLA ODRANCI

Z učenci naše šole smo se podali po poteh Odrancev, kjer smo se ustavili in ogledali stari mlin na potoku Črnec, kovačnico in žganjarno. Gre za spomenik slovenske in kulturne dediščine.

Na potoku Črncu od Beltinec do Lendave so bili nekoč številni potočni mlini, ki so bili namenjeni predvsem za mletje žit. Na potoku Črnec v Odrancih je bil nekoč Knausov mlin, a zob časa ga je načel in mlin je propadel. Prav zaradi ohranjanja kulturne dediščine, se je Občina Odranci odločila na istem mestu postaviti nov mlin, ki je zgrajen kot kopija starega potočnega mlina.

Z učenci smo se podali na fotografski potep in si pobliže ogledali ter zabeležili v objektiv stvaritev, ki je bila nekoč donosna dejavnost v Odrancih.