OSNOVNA ŠOLA CVETKA GOLARJA

Otroška folklorna skupina Trata iz OŠ Cvetka Golarja deluje že od leta 1999.

Mentorici Marjanca Trilar in Eda Berginc skupino vodita od samega začetka. Vsako leto zbereta od 25 do 35 članov in skupaj ohranjajo ljudsko izročilo in običaje, da se ne bi izgubili v pozabi.

Druži jih veselje do glasbe, plesa in ljudskega izročila. Radi se igrajo igrice, ki so jih poznale naše babice. Še posebej so razposajeni, če si lahko malo ponagajajo, se pošalijo  in na različne načine tekmujejo. Zelo radi govorijo v domačem narečju. Seveda pa največ plešejo in s tem ohranjajo ljudske plese, kot so jih plesali otroci nekoč. Plešejo na živo glasbo harmonikarja. Nastope plesa povežejo v odrsko postavitev s tematiko in ustreznim besedilom iz življenja otrok v preteklosti.

S svojimi nastopi popestrijo vse šolske prireditve, razveseljujejo starostnike v domovih za upokojence, nastopajo na dobrodelnih prireditvah, na okroglih obletnicah društev in na drugih prireditvah v okoliških krajevnih skupnostih, na občinskih prireditvah in na prireditvah mednarodnih projektov.

Letos je 32 plesalcev in plesalk in 2 harmonikarja.

Na posnetku si lahko ogledate plesa: Izidor ovčice pasel in Ob bistrem potoku.