OŠ ČRENŠOVCI

Učenci prvega razreda so se odločili, da bolje spoznamo pozvačina, ki vabi svate na poroko. Najprej so preverili, kaj o pozvačinu že znajo, nato so ga podrobno spoznali, in zaigrali tudi igro, kjer so se otroci lahko vživeli v lik pozvačina, kar si lahko ogledate v videoposnetku.

Obiskali so tudi starejšega občana, ki jim je razkazal svojo zelo lepo ohranjeno starejšo kmečko prekmursko hišo, v kateri je bil rojen (zdaj živi v novi hiši čisto zraven), v kateri hrani zelo  zanimive stare predmete in jim povedal tudi kakšne zanimive običaje, ki so bili aktualni v preteklosti, ko je bil še otrok. Gospod, ki živi sam, je bil zelo vesel  obiska in jih je tudi pogostil. Kaj vse pa so videli v stari hiši, pa lahko vidite na fotografijah.